Haber

Turgut Altınok: Ankara’yı geliştireceğiz, inşa edeceğiz, canlandıracağız

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Cumhur İttifakı’nın başkan adayı Turgut Altınok, Ankara’ya yönelik birçok projeleri olduğunu belirterek, “İnşallah başkentimizi birçok alanda geliştireceğiz, inşa edeceğiz ve canlandıracağız.” söz konusu.

Altınok, Polatlı ilçesindeki düğün salonunda düzenlenen programda vatandaşlarla buluştu.

Cumhur İttifakı’nın el ele vererek Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini açık farkla kazanacağını belirten Altınok, Polatlı’nın Milli Mücadele’deki önemine dikkat çekti.

Altınok, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Milli Mücadele kahramanlarımızı, Anadolu’yu Anadolu yapan tüm kadınlarımızı, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Irak dağlarında şehit olan kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum.” Ülkemizin, bizim ve devletimizin varlığı ve güvenliği.” “Mekanları cennet olsun. Allah onlardan razı olsun.” söz konusu.

“Polatlı’nın musluklarından 2024’te içilebilir su akacak”

ABB’nin yürüttüğü “İvedik-Temelli-Polatlı Arası İçme Suyu İsale Hattı” projesinin tamamlanamaması nedeniyle Polatlı’ya içme suyu veremediğini belirten Altınok, Cumhur İttifakı olarak bu proje için borçlanma yetkisi verdiklerini hatırlattı. ABB Meclisi’nde projenin inşaatı.

Keçiören Belediyesi olarak Kars’ın Arpaçay ilçesinde 13,5 kilometrelik içme suyu isale hattı çalışmasını 3 ayda tamamladıklarını anlatan Altınok, şöyle devam etti:

“Altınok, Kars’ın Arpaçay ilçesine su getiriyor, biz de kredi talep etmiyoruz. Polatlı’da hâlâ su yok. Size şu sözü veriyorum: 2024 yılında Polatlı’nın musluklarından içilebilir su akacak. İki ay sonra Polatlı’da kültür merkezi inşaatı yapılacak.” Bir yıl önce ABB’ye devrettik. Ancak inşaat olduğu gibi kalıyor. Şu ana kadar ABB tarafından herhangi bir çalışma yapılmadı. İnşallah 2024 yılında kültür merkezini bitirip Polatlı Belediyesi’ne vereceğiz. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında Ankara Polatlı’nın 26 köyünde su yoktur. Hepsine su getireceğiz.

ABB’nin tarımla ilgili şu anda yaptığı şey bu kadar küçük işler. Kendi kendine yetebilen, her alanda ihracat yapan bir Ankara yaratacağız. İnşallah yolları da yapacağız. Haymana’ya da yapacağız. Ayrıca şu anda Sakarya Meydan Muharebesi’nin yapıldığı bir yer var ama yeterli değil. Ruhuna uygun bir şekilde açık hava müzesine dönüştüreceğiz. Binlerce turistin Polatlı’ya gelmesine vesile olacağız. Polatlı’ya her türlü desteği sağlayacağız. Bu toprakların çocukları olarak Ankara’mızın kötü tarihini hep birlikte değiştirmeye hazır mıyız? Polatlı’da en az yüzde 60 ama hedef yüzde 70. Ankara için birçok projemiz var. Çünkü Ankara bizim aşkımızdır. Ankara hak ettiği yerde değil. “İnşallah sermayemizi birçok alanda geliştireceğiz, inşa edeceğiz ve canlandıracağız.”

“Her gün yan yana, omuz omuza olacağız”

MHP’nin Polatlı Belediye Başkanı adayı Levent Çağlancı, seçim ziyaretleri kapsamında ilçesine gelen Altınok’a teşekkür ederek, seçilmesi halinde Polatlı’nın herkesin yaşamak istediği bir ilçe olması için çalışacağını belirtti.

Polatlı’yı belediyeyle tanıştıracağını belirten Çağlancı, “Bu kutlu yürüyüşte bizlere destek olacak yol arkadaşlarıma, yol arkadaşlarıma, Cumhur İttifakı teşkilatlarımıza, toplantımıza katılan hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. 31 Mart’a kadar her gün yan yana, omuz omuza olacağız.” söz konusu.

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, MHP İl Başkanı Alparslan Doğan, AK Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız, Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut’un da eşlik ettiği Altınok, ilçedeki esnafı ve ardından AK Parti Polatlı İlçe Merkezi’ni de ziyaret etti.

dazkiriajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu