Haber

Onbinler bağımsızlık coşkusuyla yürüdü!

Lüleburgaz’da 18 Mayıs akşamı düzenlenen ve bir klasik haline gelen İstiklal Yürüyüşü’nde on binlerce Lüleburgazlı ellerinde Türk Bayrakları ile yürüdü. Oldukça yoğun bir katılımın olduğu yürüyüşün sonunda Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli ve Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Mert Derecik bağımsızlık ateşini yaktı.

Lüleburgaz Belediyesi’nin 19 Mayıs’tan önceki gün düzenlediği “İstiklal Yürüyüşü”, Cumhuriyet ve Atatürk sevdalısı onbinlerce Lüleburgazlının katılımıyla gerçekleştirildi. Son yılların en yoğun katılımına sahne olan yürüyüşe yaklaşık 30 bin kişi katıldı. Kurtuluş yürüyüşünde vatandaşlar, büyük Türk bayrakları ve marşlar eşliğinde Edirne Körfezi’ne yürüdü. Burada Önder Gerenli ve Gençlik Meclisi Önderi Derecik büyük bir coşkuyla bağımsızlık ateşini yaktı. İstiklal ateşinin yakılmasının ardından vatandaşlar, dostluk, barış ve kardeşlik havasının hakim olduğu Trakya havası eşliğinde hep birlikte dans ettiler.

Gençler sahnede!

Öte yandan yürüyüş öncesi sahne alan Küme Kepir ve Küme Raf, Kongre Meydanı’nda toplanan kalabalığa unutulmaz bir gün yaşattı. Gençler sergiledikleri sahne performanslarıyla göz doldurdu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

devrekani-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu