Haber

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Bolu’da belediye başkan adayını tanıttı

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Bolu’daki belediye başkan adayı tanıtım toplantısına katıldı.

Düzce’deki program ve ziyaretlerin ardından Bolu’ya geçen Babacan, önce kent merkezini gezerek vatandaşlar ve esnafla sohbet etti.

Daha sonra partisinin Bolu İl Başkanı olan Babacan, aday tanıtım toplantısına katıldı.

Konuşmasında Türkiye’nin deprem gerçeğine değinen Babacan, “Çalışıyoruz, yapıyoruz. Bakın afet eylem planımız 2,5 yıl önce 2021’de açıklandı. Afet yönetimi nedir, nasıl yapılır, devlet nasıl yapılanır?” ?’Şehircilik ve Afet Yönetimi Bakanlığı kurulmalı.’ “Diyoruz. Depremle ilgili sorunların çözümü için merkezi hükümet, yerel yönetimler ve sivil inisiyatif; Bu üç ayaklı levha tamamlanmadıkça bu sorun çözülmeyecektir.” sözlerini kullandı.

Ekonomiyi eleştiren Babacan, son 5 yılda geliri reel olarak artan kesimin toplumun yalnızca yüzde 5’ini oluşturduğunu savundu.

Bolu’nun tarım, sanayi ve turizm şehri olduğuna işaret eden Babacan, “Bolu’da aslında hiçbir şey yok. Tavuk çiftlikleri, buğday, mısır, patates burada. Kayak merkezleri burada. Abant Gölü, Yedigöller, Gölcük Tabiat Parkı. Aklınıza gelebilecek doğa harikaları.” “Bolu’da her şeyin örneği var.” söz konusu.

Ali Babacan da bazı aksaklıkların olduğunu ancak endişeye gerek olmadığını çünkü burada olduklarını belirterek, “Bolu doğasıyla konuşulana kadar buradayız. Bolu tarımıyla, sanayisiyle, sanayisiyle konuşulana kadar buradayız. Bolu sadece Türkiye’de değil, dünyada turizmiyle adından söz ettirene kadar buradayız.” O söyleyene kadar buradayız.

Babacan, konuşmasının sonunda partisinin Bolu Belediye Başkanı adayı Ender Gürkan Yetkin’i kürsüye davet ederek tanıştırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu