Ekonomi

Belediye Başkanı Sertaslan devreye girdi, fiyatlar arttı

Lider Sertaslan devreye girdi, fiyatlar arttı

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan çiftçiler için çalışmalarını sürdürüyor. Bu yıl yoğun eleştirilere konu olan Tarım Kredi Kooperatifi Gemlik zeytin alım fiyatları, Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan’ın yaptığı görüşmeler sonucunda yaklaşık yüzde 20 oranında arttı.

Tarım Kredi Kooperatifi yöneticilerine teşekkür eden Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, “Türkiye ve Avrupa’da tescilli markamız olan zeytinlerimizin ve yıl boyu zeytin yetiştirmek için çabalayan çiftçi kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.”

Zeytin fiyatlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, “Çiftçilerimiz hasat zamanında ödemek üzere kooperatiflerimizden kredili gübre ve mazot alırken, Tarım Kredi Kooperatifinin açıkladığı zeytin fiyatları çiftçilerimizi sevindirmedi. Bu konuyla ilgili çok sayıda şikayet aldım. Bu konuyu Tarım Kredi Kooperatifi yetkililerine ilettik. Bugün kooperatifimiz yeni fiyat listesi açıklayarak alım fiyatlarını bazı ölçeklerde yaklaşık yüzde 20 oranında artırdı. Çiftçilerimizin haklı isyanını duyup yeni zamlı fiyatları açıklayan Tarım Kredi Kooperatifimize teşekkür ediyorum. “Türkiye ve Avrupa’da marka tescili bulunan zeytinlerimizin ve yıl boyu zeytin yetiştirmek için çabalayan çiftçi kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

demreajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu